Jäsentiedote 05/2022 – Vuosikokous pidetty


Vuosikokous pidettiin 18.2.2022 Hyvinkään Järjestötalolla. Paikalla oli 45 jäsentä. Vuoden 2021 tilinpäätös hyväksyttiin. Puheenjohtajana jatkaa Jussi Konttila. Hallitukseen valittiin Pekka Kiivanen, Ari Hiltunen, Erkki Uro, Timo Pasuri ja Joni Anttonen. Varajäseniksi valittiin Markku Patova ja Reijo Hujanen.

Jäsenmaksuksi kaudelle 2022 päätettiin 150 euroa. Liittymismaksu uusille jäsenille pidettiin 50 eurossa.

Maksu suoritetaan seuran tilille, tilinumero FI60 1029 3000 3106 06 ja BIC-tunnus NDEAFIHH, eräpäivä on 4.3.2022.

Maksettaessa annetaan viestinä avainkortin numero, jos maksetaan useampi henkilö, annetaan kaikkien korttien numerot. Mikäli korttinumeroa ei ole, annetaan viestinä sen henkilön tai henkilöiden nimet, joita maksu koskee.

Eräpäivän jälkeen vanhoilla jäsenillä ei ole enää mahdollista maksaa vuosimaksua ja maksamatta jättäneet henkilöt putoavat seuran jäsenrekisteristä pois.

Tämä tiedote löytyy ilmoitustaululta, yhdistyksen kotisivuilta www.hyke.fi sekä Facebook-sivuilta www.facebook.com/HYKEry

Uusien jäsenien ottamisesta kaudelle 2022 tiedotetaan myöhemmin.

Jos et jatka jäsenyyttäsi, pyydämme ilmoittamaan siitä hallitukselle sähköpostilla. Lisäksi salikortti tulee palauttaa.

Hallitus