Jäsentiedote 02/2024 – Vuosikokous pidetty


Vuosikokous pidettiin 31.1.2024 Hyvinkään Järjestötalolla. Paikalla oli 26 jäsentä. Vuoden 2023 tilinpäätös hyväksyttiin. Puheenjohtajana jatkaa Jussi Konttila. Hallitukseen valittiin Pekka Kiivanen, Ari Hiltunen, Erkki Uro, Timo Pasuri ja Joni Anttonen. Varajäseniksi valittiin Reijo Hujanen ja Pekka Kuusela.

Jäsenmaksuksi kaudelle 2024 päätettiin 150 euroa. Liittymismaksu uusille jäsenille pidettiin 50 eurossa.

Maksu suoritetaan seuran tilille, tilinumero FI60 1029 3000 3106 06 ja BIC-tunnus NDEAFIHH, eräpäivä on 29.2.2024.

Maksettaessa annetaan viestinä avainkortin numero, jos maksetaan useampi henkilö, annetaan kaikkien korttien numerot. Mikäli korttinumeroa ei ole, annetaan viestinä sen henkilön tai henkilöiden nimet, joita maksu koskee.

Eräpäivän jälkeen vanhoilla jäsenillä ei ole enää mahdollista maksaa vuosimaksua ja maksamatta jättäneet henkilöt putoavat seuran jäsenrekisteristä pois.

Tämä tiedote löytyy ilmoitustaululta, yhdistyksen kotisivuilta www.hyke.fi sekä Facebook-sivuilta www.facebook.com/HYKEry

Uusien jäsenien ottamisesta kaudelle 2024 tiedotetaan myöhemmin.

Jos et jatka jäsenyyttäsi, pyydämme ilmoittamaan siitä hallitukselle sähköpostilla. Lisäksi salikortti tulee palauttaa.

Hallitus