Jäsentiedote 02/2023 – Vuosikokous pidetty


Vuosikokous pidettiin 30.1.2023 Hyvinkään Järjestötalolla. Paikalla oli 31 jäsentä. Vuoden 2022 tilinpäätös hyväksyttiin. Puheenjohtajana jatkaa Jussi Konttila. Hallitukseen valittiin Pekka Kiivanen, Ari Hiltunen, Erkki Uro, Timo Pasuri ja Joni Anttonen. Varajäseniksi valittiin Markku Patova ja Reijo Hujanen.

Jäsenmaksuksi kaudelle 2023 päätettiin 150 euroa. Liittymismaksu uusille jäsenille pidettiin 50 eurossa.

Maksu suoritetaan seuran tilille, tilinumero FI60 1029 3000 3106 06 ja BIC-tunnus NDEAFIHH, eräpäivä on 28.2.2023.

Maksettaessa annetaan viestinä avainkortin numero, jos maksetaan useampi henkilö, annetaan kaikkien korttien numerot. Mikäli korttinumeroa ei ole, annetaan viestinä sen henkilön tai henkilöiden nimet, joita maksu koskee.

Eräpäivän jälkeen vanhoilla jäsenillä ei ole enää mahdollista maksaa vuosimaksua ja maksamatta jättäneet henkilöt putoavat seuran jäsenrekisteristä pois.

Tämä tiedote löytyy ilmoitustaululta, yhdistyksen kotisivuilta www.hyke.fi sekä Facebook-sivuilta www.facebook.com/HYKEry

Uusien jäsenien ottamisesta kaudelle 2023 tiedotetaan myöhemmin.

Jos et jatka jäsenyyttäsi, pyydämme ilmoittamaan siitä hallitukselle sähköpostilla. Lisäksi salikortti tulee palauttaa.

Hallitus